Spoločenská zodpovednosť pre nás neznamená len dodržiavať zákony a byť férovým hráčom na trhu, ale aj chovať sa ohľaduplne k životnému prostrediu a prispievať na rozvoj komunity, v ktorej pôsobíme. Naša spoločnosť sa angažuje predovšetkým v spoločenskej oblasti. Snažíme se pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. 

Výrobky Helma 365 sú šetrné k životnému prostrediu

Ochranná známka Forest Stewardship Council® (FSC) na našich kalendároch je zárukou, že drevo použité na výrobu pochádza z lesa, ktorý je obhospodarovaný podľa prísnych environmentálnych, sociálnych a ekonomických noriem. Viac o FSC tu: www.czechfsc.cz

Vyrábame z recyklovaného papiera


Nástenné a stolné kalendáre s označením Green sme vyrobili z recyklovaného papiera.

Aktuálna ponuka kalendárov

Pomáhame deťom do škôl s tímom Stil 365

Spoločne s tímom Stil 365 pomáhame tým, ktorým život naložil viac, než môžu uniesť. V rámci projektu "Pomáhame deťom do škôl" venujeme školské vybavenie pre deti zo znevýhodnených rodín.
Viac informácií tu

Kalendáre Helma 365 pomáhajú deťom a ľuďom s postihnutím

 

V spolupráci s českým tímom Helma vydávame charitatívny kalendár pre Konto Bariéry. Finančné prostriedky získané predajom stolných kalendárov pre Konto Bariéry sú poskytnuté Fondu vzdelania, ktorý pomáha hradiť priame náklady na štúdium deťom a mládeži so zdravotným postihnutím v sieti základných a špeciálnych škôl.

Bolo nám cťou spolupracovať s týmito organizáciami a podporovať v minulosti tieto významné projekty

Stolový kalendár DRŽÍME SPOLU spájal slovenské a české deti a ich rodiny v úsilí získať financie na kvalitnú a účinnú rehabilitáciu v medzinárodne známom ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Autorkou kalendára bola fotografka Katarína Rogelová Husenicová, ktorá sa umeleckému fotografovaniu venuje už viac ako 20 rokov: "Je veľmi prirodzené pomáhať si navzájom a je jedno, akým spósobom, či finančne, doubrou radou alebo len dobrým nápadom. Ja som fotografka, tak pomáham cez fotografie. Je toto najmenej, čo móžem spravit."


SLOVENSKÉ SÚČASNÉ UMENIE

Nástenný charitatívny kalendár Nadácie ADELI obsahoval diela popredných slovenských súčasných autorov, ktorí sa úspešne prezentujú aj v zahraničí.

Ideálny reprezentatívny darček zo Slovenska.


Helma 365 sa zúčastnila šachových majstrovstiev sveta, ktoré tiež sponzorovala

Zúčastnili sme sa šachových majstrovstiev sveta družstiev seniorov v kategórii 50+. Zároveň sa naša dcérska česká spoločnosť stala sponzorom šampionátu a vyhlasovateľom sprievodnej súťaže o špeciálnu cenu.

Viac informácií o World Senior Team Chess Championship nájdete tu

charitatívný kalendár

Kalendár ALL ABOUT SEA LIFE

Výťažok z predaja kalendárov „Nádej pre more“ bol použitý na ochranu morského života v okolí východného Bornea, v indonézskom regióne Berau.

Kalendár vznikol v spolupráci s Mgr. Hanou Svobodovou, www.morskezelvy.cz

Charitatívny kalendár na podporu vzdelávania detí z Čalantiky

Zakúpením českého kalendára ste prispeli bangladéšskym deťom z Čalantiky na vzdelanie, a tým pádom jedinú reálnu možnosť dostať sa za hranice slumu a nájsť v živote uplatnenie a prácu, ktorá v budúcnosti uživí ich rodiny.  

Kalendár vznikol v spolupráci našej dcérskej českej spoločnosi s medzinárodnou humanitárnou organizáciou ADRA, ktorá poskytuje pomoc ľuďom v núdzi. www.calantika.cz, www.adra.cz



Systém zliav a výhod pre seniorov

Kalendáre, ktoré podporovali rôzne akcie a projekty určené českým dôchodcom. Predovšetkým systém vytvárania zliav a výhod pre týchto seniorov. Celý projekt bol pod záštitou českého režiséra a herca Jana Kačera a realizáciu zaistili naši kolegovia z dcérskej českej spoločnosti Helma 365.  


Basketbalové kluby vozíčkárov

Výťažok z kalendára Český fotbal podporoval občianske združenie „Liga za práva vozíčkářů“ a bol venovaný na účet SK Hobit Brno, ktorý patrí medzi najlepšie české basketbalové kluby vozíčkárov. Projekt vznikol v spolupráci s Českomoravským fotbalovým zväzom a redakciou športového magazínu Hattrick. Realizáciu zaistili naši kolegovia z dcérskej českej spoločnosti Helma 365.
Lige za práva vozíčkárov môžete prispieť www.ligavozic.cz