Digitálnej dobe navzdory! Tradičné kalendáre a diáre vyrobené z papiera získavajú na výnimočnosti a kráse, ich používanie je zase, alebo vlastne stále, IN. Ako spoločnosť sa vraciame po svojich stopách späť k prirodzenosti. Po tej ceste sa jednoducho lepšie kráča s papierom a ceruzkou, než s displejom a nabíjačkou.

 

Tradičné kalendáre a diáre majú šarm a eleganciu, namiesto večnej naháňačky s časom prinášajú priestor pre osobné vyjadrenie. Nebliká z nich žiadne upozornenie na takmer vybitú batériu. Ani vašej, ani zariadenia. Akoby mimovoľne šepkajú: Čas vám nikam neutečie, natiahnite si nohy, uvarte si čas a v pokoji si premyslite, čím chcete naplniť svoje dni. 

 

Nie som ďateľ, aby som stále na niečo ťukal

Papierový diár je opäť v móde. Tablet je poruchový, notebook sa seká, telefón je moc malý...To papierový diár, ten sa nekazí, nie je závislý na nabitej baterke ani na pripojení, má rozmer presne taký, ako potrebujem a je ideálny na zapísanie krátkych heslovitých poznámok, aj dlhých kvetnatých myšlienok. Píšte pokojne kresbami, v symboloch či v šifrách, v ktorých sa nikto iný nevyzná, váš diár znesie všetko!

Papierový diár má niečo, čo elektronický diár nikdy mať nemôže. 

Papierový diár nemyslí za vás, ale na vás. 

Uvoľniť telo, uvoľniť myseľ

Na reštart v priebehu náročného dňa nepotrebujeme hodiny, stačí si vyčleniť pár sekúnd, napríklad raz za hodinu alebo v intervale, ktorý vyhovuje vášmu pracovnému rytmu. Na minútku zavrime oči, v kľude dýchajme a zamerajme sa na nejakú upokojujúcu predstavu.

Výbornou inšpiráciou pre takéto upokojujúce predstavy sú nástenné kalendáre. Krásne fotografie prírody, či umenia sú impulzom k bleskovému odpočinku: stačí sa pozrieť a vydať sa na svoju cestu fantáziou. Kľudne uprostred pracovného chaosu. 

 

Predmety naozaj osobnej spotreby

Kalendáre a diáre sú obľúbené aj ako darčeky s pridanou hodnotou. A keby len jednou hodnotou. My sme ich napočítali oveľa viac!Kalendáre a diáre majú…

1. praktickú funkciu: kalendárium a priestor na poznámky 

2. estetickú hodnotu: skrášľujú priestor, majú graficky prepracovaný obsah aj obal

3. informačnú váhu: prinášajú užitočné informácie, upozorňujú na dôležité fakty:

4. priestor pre personifikáciu a individualizáciu: formou písma alebo obrazu môžete u rôznych produktov prispôsobiť obal aj obsah podľa svojich predstáv 

5. charitatívny či osvetový presah: niektoré tituly sú spojené s charitatívnymi aktivitami a upozorňujú na dôležité spoločenské témy

 


 

Kalendáre a diáre sú osobné predmety. Radi sa na ne pozeráme, hľadáme v nich inšpiráciu a krásu, zaznamenávame si do nich svoje nápady, plány a všetko, čo nechceme zabudnúť. Pozrite sa na kolekciu našich produktov s kalendáriom na rok 2024.

Teraz je ten správny čas zaobstarať si papierový plánovač, vybrať si zo širokej ponuky podľa svojho vkusu a mať po ruke pomocníka, keď si budete potrebovať zapísať prvý dôležitý termín budúceho roka.